WOŚP - obywatelski głos w sprawie miłości bliźniego

Owsiak przełamuje kościelny monopol na autorytet i egzegezę w kwestii miłości bliźniego oraz PiSowskiej wykładni co jest patriotyczne, a co nie.

Od 24 lat WOŚP jest szkołą czynienia dobrego użytku z Wolności. A Obywatelska Wolność jest solą w oku każdego totalitaryzmu, bez względu na to czy chodzi o to, by trzymać ludzi pod butem lub na baczność, czy też na klęczkach. WOŚP nie podlega oni świeckiej ani kościelnej władzy. Od lat uniemożliwia niepodzielny i jedynie słuszny rząd dusz i dlatego jest obustronnie zwalczany.
PiS w swej małości i miałkości wycofał zaangażowanie służb mundurowych. Jakże łatwo i bez protestu ze strony kogokolwiek w mundurze to poszło - przynajmniej nie słyszałem. Proszę o sprostowanie jeżeli się mylę (tak bardzo chciałbym się mylić) . Pierwszy krok na drodze do użycia formacji mundurowych przeciw Wolności Obywatelskiej, do czego w dyktaturze dochodzi prędzej czy później, został zrobiony. Bardzo cieszy mnie nowy rekord Orkiestry i Jurka Owsiaka i tak bardzo niepokoi kolejna "dobra zmiana" dokonana przez PiS, bo bez gestów sprzeciwu ze strony munduru. Czyja władza tego religia mówi rzymska maksyma - wybieram "religię" rozumu, empatii społecznej, wspierania dobra, obywatelskiej odpowiedzialności i wolności wyrażanej postawą stojąc - uszlachetnionej przez działanie. Złowrogi sojusz tronu i ołtarza w sprawie WOŚP powinien dać nam do myślenia. WOŚP kończy światełko do nieba - czyż to nie piękna forma modlitwy. Kościół powszechny by to rozumiał, narodowy nie.
Trwa ładowanie komentarzy...